Yörüklerden Burhanettin Kocamaz’a tepki

Haber – Vecdi Yenigül

Akdeniz Köselerli Yörüklerinin düzenlemiş olduğu geleneksel Yörük Şenliklerine katılan Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve İYİ Parti GİK üyesi Burhanettin Kocamaz’a Yörükler tepki gösterdi. Yörüklerin, “Büyükşehir belediyesinden çıkartılan işçilerin sorumlusu sizsiniz, Mersin’i CHP-HDP ittifakına teslim ettin” demesi üzerine Kocamaz’ın “Bana kumpas kurdular” demesine Yörükler inanmadı. Sert tepkiler üzerine alanı terk eden Kocamaz, Yörükler tarafından yuhalanarak dışlandı. Tarsus Belediyesi’nde dört dönem ve bir dönemde Mersin Büyükşehir Belediye başkanlığı yapan Kocamaz, 2019 seçimlerinde MHP tarafından aday gösterilmeyince partiden istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti. Büyükşehir Belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yapmayan Kocamaz, MHP’nin adayı Hamit Tuna’ya kaybettirmek için Demokrat Parti’den aday olan Ayfer yılmaz ile sahaya inerek Mersin’i şu an Büyükşehir Belediye Başkanı olan Vahap Seçer’e teslim etmişti.

GÖLGELİ: “ÜLKÜCÜ HAREKET İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR”

Konuyla ilgili konuşan MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Devlet Bahçeli’nin “Kimse yörük sırtından kurban kesmeye kalkmasın” sözünü hatırlatarak, “Sözün anlam ve önemi bugün bir kez daha kendini ispatlamış, yörükler diyarında ihanete ve iftiraya geçit verilmeyeceği bir kez daha gösterilmiştir. Şahsının 4 dönem ilçe belediye başkan adayı, bir dönem de büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilmesine bir gün olsun minnet duymayan şahıs, bugün gittiği her yerde mağdur edebiyatına sığınmaktadır. Son yerel seçimler öncesi, türlü türlü oyunlarla ‘Beni aday göstermediler’ iftirasının arkasına sığınan, parti parti gezen aynı şahıs hareketimize ve liderimize türlü iftiralarda bulunmaktadır. Malum şahsın tüm sözleri, ülkücü hareket için yok hükmündedir!” ifadelerini kullandı.

“ŞAHIS İÇİN MERSİN SİYASETİ ÇOKTAN KAPANMIŞTIR”

Teşkilatlarına, ülkücülere karşı iftira atıldığını da belirten Gölgeli, “İftiralarla seçmen karşısında daldan dala konarcasına parti değiştiren şahsın gidecek başka kapısı kalmamıştır. İhanet girdabında profesyonel figürler sergileyen, ‘MHP Kaybetsin’ ilkesizliği ile her türlü şebekelere kucak açan bu şahıs için Mersin siyaseti çoktan kapanmış, meşru zeminde sorulması mutlak haklı bir hesaplaşma kalmıştır.

Rızkı ile oynanan, ekmeği elinden alınan binlerce ülkücünün vebali bu şahsın üzerindedir. Bu vebal, iki cihanda da yakasına yapışacaktır. Sözlerime son verirken, canıyla kanıyla tüm varlığıyla ülkücü harekete aidiyet duyan, liderimize sadakat içerisinde mücadeleye omuz veren her ülküdaşımı muhabbetle, samimiyetle selamlıyorum. Cenab-ı Allah, fitneye ve iftiraya karşı her ülkücüyü korusun. Ülkücü hareketin birliği daim olsun” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın