Ünlü: “Kadının gücü, Eurocup’ı Mersin’e getirecek”

Mersin’i gelecek sezon şampiyonluk parolası ile EuroCup’ta temsil edecek olan Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü’nde CEO Ender Ünlü, “Tecrübeli oyuncuların yer aldığı iyi bir takım oluşturduk. Kadının gücü EuroCup’ı Mersin’e getirecek” dedi.

Ünlü ile İdari Menajer Erkan Dinçay, daha önce ÇBK tesislerini ziyaret ederek basketbolcularla bir araya gelen Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas ve Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Çukurova Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta’ya iade-i ziyarette bulundu. Kadınların hayatın her alanında aktif rol almaları gerektiğini vurgulayan Akyürek Balta, “Ülkelerin gelişim düzeyleri, kadınların sosyal ve iş yaşantısındaki yeri ile ölçülür. Türk kadınları olarak, var olduğumuz sektörlerde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Verdiğimiz emeklerin karşılığını da elde ettiğimiz başarılarla alıyoruz. Bugün iş dünyasındaki yüzbinlerce kadının başarısına şahit olmamız, mutluluk verici” diye konuştu.

“İNANCIMIZ TAM”

Türk kadınının sportif alanda da önemli başarılara imza attığına dikkat çeken Akyürek Balta, “Jimnastikten atletizme, tenisten güreşe kadar birçok branşta şampiyonluk yaşayan kadınlarımızı kutlarım. Kentimiz de kısa sürede yakaladığı başarı ile isminden söz ettiren bir kulübe sahip. Geçtiğimiz yıllarda ligde Play-Off finali oynayan, Avrupa’da art arda maçlar kazanan Çukurova Basketbol, gelecek sezon EuroCup’ın en büyük şampiyonluk adayı. Kadınlarımızın kupayı Mersin’e getireceğine olan inancımız tam” ifadelerini kullandı.

“İYİ BİR TAKIM OLUŞTURDUK”

ÇBK Ceo’su Ünlü ise kent ve bölge insanına karşı büyük bir sorumluluk duyduklarının altını çizerek, şunları kaydetti: “Tecrübeli oyuncuların yer aldığı iyi bir takım oluşturduk. İddialı oyuncu kadromuz ve teknik ekibimiz var. Sezonun ilk hava atışından son maçın son saniyesine kadar yılmadan, yorulmadan mücadele edeceğiz. Kulüp olarak tek amacımız EuroCup’ı Mersin’e, bölgemize ve ülkemize hediye etmek. Bunu başaracak gücümüz var. Kadının gücü EuroCup’ı Mersin’e getirecek. Şampiyonluğu hep birlikte kutlayacağız.”

Ziyaretin son bölümünde Akyürek Balta’ya kendi isminin yazılı olduğu forma hediye edildi. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.