Toroslar’da pedallar 15 Temmuz için döndü

Lisanslı sporculara ve halka açık olan yarışlar, Halkkent Mahallesi’nde bulunan Bin Kişilik Spor Salonu ve Bocce Tesisi önündeki parkur alından başladı.

YILMAZ START VERDİ
15 Temmuz Şehitleri anısına yapılan ve parkur uzunluğunun kategorilere göre belirlendiği yarışların startını Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz verdi. Yılmaz, sporculara tek tek başarılar dileyerek, “Sporun merkezi Toroslar’da hedefimiz, daha sağlıklı ve vizyon sahibi bir nesil yetiştirmektir. Hemşehrilerimizi sportif faaliyetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz şehitleri anısına organize ettiğimiz bu yarışlara katılan tüm sporcularımıza teşekkür ederim” dedi.

“BİSİKLET KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”
Sağlıklı ve çevreci ulaşım şekli olan bisiklet kullanımını daha da yaygınlaştırmak adına bu tür spor organizasyonlarına önem verdiklerini ve bisiklet sporunda Mersin’den yeni şampiyonların çıkmasını istediklerini belirten Yılmaz, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlediğimiz yarışlarımızın yapıldığı bu parkuru antrenman sahası yapmayı ve diğer sportif etkinliklerimizde, okullar arası ve uluslararası şampiyonlarda da kullanmayı planlıyoruz. Amacımız, bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak” şeklinde konuştu.

“BİRİNCİLİK DERECESİNİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE İTHAF ETTİ”
Yarışlarda,Yıldız Erkekler kategorisinde birinciliği elde eden lisanslı sporcu Arda Kaplan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a bu organizasyonu düzenlediği için teşekkür ederek, devamını diledi. Kaplan, “Bisiklet yarışlarında Yıldız Erkekler kategorisinde birinci oldum. Bu birinciliğimi 15 Temmuz Şehitlerine ithaf ediyorum” ifadelerini kullandı. Yarışların ardından kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri, düzenlenen bir törenle takdim edildi. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın