TOROSLAR’DA ÖRNEK DAVRANIŞ

Toroslar Belediyesi’nde çalışan personel Tamer Taşsoy, Mehmetçik Parkı’nda temizlik yaptığı sırada bankta unutulan ve içerisinde yüklü miktarda para olan cüzdanı sahibine teslim ederek örnek bir davranışa imza attı.

Mersin Şehir Mezarlığının hemen üst tarafında yer alan Mehmetçik Parkı’nda önceki gün örnek bir davranışa imza atıldı. Toroslar Belediyesinde temizlik görevlisi olarak çalışan Tamer Taşsoy (37), parkta temizlik yaptığı esnada oturma bankının altında durmakta olan bir cüzdan fark etti. İçerisinde yüksek miktarda para olan cüzdanı Taşsoy, daha sonra olayı üstlerine anlatıp cüzdanın sahibini bulmak için işe koyuldu. Kimlik bilgilerinden cüzdanın Erol Avcı isimli Almanya’dan emekli olan bir vatandaşa ait olduğu anlaşıldı. Taşsoy içerisinde 5 bin Euro ve 3 bin lira olan cüzdanı, bulduğu parkta sahibine teslim etti.

TAŞSOY“CÜZDANI TESLİM ETTİK”

Çalıştığı esnada bankın altına düşmüş cüzdan olduğunu gördüğünü belirten belediye personeli Taşsoy, “Cüzdanı alıp Mahalle muhtarına gittim ve amirlerime bilgi verdim. Cüzdanın içindeki yapı market yazan karttaki numarayı arayarak cüzdanın sahibini tanıyıp tanımadığını sordum. Aradığım kişi kendisini tanıdığını söyledi.  Cüzdan sahibinin Hüseyin Okan Merzeci Mahalle Muhtarlığına gelmesini istedik, ve kendisine cüzdanını teslim ettik. Şimdiye kadar alın teriyle kazandım. Başıma yine aynı olay gelse yine aynı davranışta bulunurum” ifadelerine yer verdi.

AVCI, “DÜRÜSTLÜĞÜNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM”

Cüzdanını kaybeden vatandaş Erol Avcı ise, “ Aslen Niğdeliyim, Almanya’dan Mersin’e ev almak için geldim. Portakal Mahallesi’nde akrabalarımın yanında kalıyorum. Hüseyin Okan Merzeci Mahallesi’nde evlere bakıyordum. Dinlenmek için Mehmetçik Parkı’nda bir banka oturdum. Cüzdan, pantolonumdan düşmüş, haberim yoktu. Arkadaşım aradı, cüzdanın nerede dedi. Baktım cüzdanım yok ama evde olabilir dedim. Evde olmadığını ve cüzdanımın bir belediye görevlisi tarafından bulunduğunu söyledi. Mahalle muhtarlığına gittim ve cüzdanımı Tamer Bey’den teslim aldım. Cüzdanımda önemli kartlarım vardı. Bu dürüstlüğünden dolayı kendisine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

YILMAZ, “MUTLULUK VERİCİ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise örnek bir davranışta bulanan belediye personeline teşekkür ederek, “Toroslar’da büyük bir aileyiz. El ele, gönül gönüle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Personelimiz Tamer Taşsoy da temizlik yaparken bulduğu cüzdanı sahibine teslim ederek, örnek bir davranış sergiledi. Gurbetçi vatandaşımızın hayır duasını aldı. Belediyemizde böyle dürüst çalışanlarımızın olması bizim için onur ve mutluluk verici. Kendisini yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın