Toroslar’da hareketlilik yükseldi

Toroslar Belediyesi, sağlıklı ve sürdürülebilir bir kent yaşamı için Avrupa Hareketlilik Haftası’na bu yıl da birbirinden renkli spor aktiviteleriyle katıldı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da Bisiklet Sürüş Etkinliğinde yer alarak hareketliliğe dikkat çekti.

 

Daha yeşil, daha temiz, sürdürülebilir ulaşım ve şehirler yaratmak amacıyla gerçekleşen kampanyada Toroslar Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası’ndaki kutlamayı masa tenisi ve dart turnuvası ile arabasız gün etkinliğiyle başladı. ‘Çeşitlendir ve Devam Et!’ sloganı ile ‘Bisiklet Sürüş Etkinliğinde’ Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, sağlıklı yaşamın benimsenmesi için kilometrelerce pedal çevirdi. Yoğun katılımının sağlandığı bisiklet etkinliğinde; Yeniköy Mahallesi ile Kızılgeçit güzergahında pedal çeviren Yılmaz, ilçe protokolü ve katılımcılarla birlikte Toroslar’ın eşsiz doğası ve güzel manzarası eşliğinde Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutladı. Halkkent Mahallesi’nde Spor Salonu’nda kurumlar arasında gerçekleşen turnuvalar kıyasıya müsabakalara olurken, katılım gösterenler ise doyasıya eğlendi. Birçok aktivitenin yapıldığı etkinlikte; halk oyunları, tenis, basketbol, cimnastik, paten, kaykay, illüzyon gösterisi gibi birçok spor, kültür ve sanat gösterisi gerçekleşti.

 

“SPORU VE HAREKETİ HAYATIMIZDAN EKSİK ETMEYELİM”

‘Çevremiz, sağlığımız ve geleceğimiz için biz de varız” şeklinde dikkat çeken Yılmaz, 3 yıldır Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılım gösterdiklerini, bu yıl da düzenlediklerini ve renkli aktivitelerle taçlandırdıklarını ifade ederek, “Bu hafta, spor aktivitelerini dolu dolu yapacağız. Burada amaçlanan, hareketsizlik nedeniyle sağlık sorunlarına dikkat çekmek, sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir ulaşım faaliyetleri ile kentimizde yapabilecekleri ortaya koymaktır. Biz, Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu hedeflerini benimsiyoruz. İlçe protokolümüz ve bisiklet derneklerimizle birlikte Yeniköy Mahallemizde güzel bir bisiklet sürüş etkinliği düzenledik. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. 2019 yılında; ‘Avrupa Hareketlilik Haftası Faaliyetleri’, ‘Kalıcı Önlemler’ ve ‘Arabasız Gün’ şartlarını yerine getiren 39 belediyeden 15’i arasına girerek aktif katılımımızla Türkiye Belediyeler Birliği’nden ‘Avrupa Hareketlilik Haftası Ulusal Ödülünü’ aldık. Buradaki birliğe, enerjiye, isteğe ve duyguya baktığımda inşallah bu yıl da bu ödülü kazanacağız” diye konuştu.

 

 

Bir yanıt yazın