Tatilciler bayramda plajlara akın etti

Kızkalesi ve Susanoğlu’nda toplam 3 mavi bayrağa sahip Büyükşehir’in 12 halk plajında bayram hazırlıkları günler öncesinden tamamlandı. Kızkalesi, Susanoğlu, Yapraklıkoy, Yemişkumu, Kocahasanlı, Kumkuyu, Tırtar, Töbank ve Sultankoy’dan oluşan toplam 9 plajla hizmet veren Büyükşehir, bu yaz Akkum, Limonlu ve Kocahasanlı Doğu plajlarını da işletmeye başlayarak, bu sayıyı 12’ye çıkardı.

PLAJLAR YERLİ VE YABANCI TATİLCİLERİ AĞIRLADI
Temizlik ve güvenliğiyle dikkat çeken Büyükşehir’in plajlarına 9 günlük bayram tatilinin ilk gününden itibaren tatilciler akın etti. Plajların girişinde çevre illere ait plakalı araçların yoğunluğu dikkat çekerken, plaj bölgelerinde çok sayıda yurt dışı plakalı araç da yer aldı. Kentin doğusundan batısına yolculuk eden tatilcilerin ilk durağı genellikle Yemişkumu Halk Plajı olurken, D-400 karayolu üzerinden devam eden birçok tatilci ise soluğu turizmin gözdesi Kızkalesi’nde aldı. Büyükşehir’in işlettiği plajlar arasında kentin en batısında bulunan Susanoğlu Halk Plajı ise sahip olduğu 2 mavi bayrakla bu yıl da binlerce tatilcinin vazgeçilmez tatil mekanları arasında yer aldı.

PLAJLARDA KONSERLER DE DÜZENLENDİ
Büyükşehir, işlettiği plajlarda tatilcilere sosyal mesafeli adalarda düzenli olarak dezenfekte edilen şezlong ve şemsiye imkanının yanı sıra duş, soyunma kabini ve WC olanağı da sundu. Plajlarda yer alan kafelerde ise soğuk içecek çeşitlerinin yanında atıştırmalık ürün satışlarıyla tatilcilere hizmet verildi. Cankurtaranların da görev aldığı plajlarda bayramın belirli günlerinde düzenlenen konserler, tatil coşkusunu artırdı.

PLAJ GÖREVLİLERİ 24 SAAT TEMİZLİK ÇALIŞMASI YÜRÜTTÜ
Görevlilerin plajlarda sağladığı güvenli ortam ve güler yüzlü hizmet tatilciler tarafından takdir toplarken, ‘temizlik’ konusunda da Büyükşehir’in plajları tatilcilerden tam not aldı. Görevliler, 24 saat temizlik çalışması yürüterek, tatilcilerin oluşturduğu atıklardan oluşan çöp yığınlarını tamamen ortadan kaldırdı.

“BAYRAMI ÇOK YOĞUN ŞEKİLDE GEÇİRDİK”
Denizkızı Turizm A.Ş.’de görevli Susanoğlu Halk Plajı Sorumlusu Utku Korkmaz, bayramda yaşanan yoğunlukla ilgili şunları söyledi: “Bayramı çok yoğun şekilde geçirdik. Vatandaşlarımıza Susanoğlu sahilinde hizmet etmeye çalıştık. Sahilimiz yıl geçtikçe, gün geçtikçe çok ilgi görüyor. Yapılan hizmetten vatandaşlarımız memnun kalıyor olmalı ki her gün üzerine koyarak ilerliyoruz. Temizlik konusunda da gece-gündüz, 24 saat çok büyük bir çaba sarf ettik. Sürekli temizlik yaptık. Temizliğe büyük hassasiyet gösterdik.”
Enver Akın Eraslan, Tarsus’tan Susanoğlu Halk Plajı’na geldiğini belirterek, “Eğlenmeye geldik. Eğleniyoruz, daha yeni geldik. Burası cıvıl cıvıl. Özellikle Mersin’de, denizli bir yerde yaşadığıma seviniyorum. Şanslı olduğumu düşünüyorum. Herkes bu tarafları tercih ediyor. Denizin sakinliği, temizliği. Herkes burada” dedi.

“ADANA’DAN BURAYA GELİRKEN SAHİLLERDE BAYAĞI BİR KALABALIK VARDI”
Osman Demir, Adana’dan tatil için Mersin’e geldiğini vurgulayarak, “Denizi güzel, temiz. O yüzden tercih ettik burayı. Adana’dan buraya doğru gelirken sahillere baktıkça bayağı bir kalabalık vardı. Boş yer bulamadık. Memnunuz, çok güzel. Gayet güzel ortam. İnsanlar mutlu. Uzun pandemi döneminden sonra artık herkes kendini denizlere atmış. Susanoğlu’nu daha çok tercih ediyorlar. Daha temiz, daha çok aile kesimi burada. Daha güzel, hijyenik bir yer” diye konuştu. Fatma Ural, yaşadığı kentin plajlarını beğendiğini vurgulayarak, “Susanoğlu’na geldik. Güzel bir ortam. Bir de bildiğimiz bir ortam. Güzel bir kalabalık var, ortam temiz. Biz çok memnun kaldık, teşekkür ediyoruz. Her türlü imkanları var. Kabinleri var, duşları var, şezlongları güzel” dedi. Ebru Asal ise Toroslar ilçesinden gelerek, tatil için Büyükşehir’in plajlarını tercih ettiğini vurgulayarak, “Memnunum buradan. Aşırı yoğunluk var ama yine de temiz. Büyükşehir çok güzel işletiyor. Gayet güzel buldum; soyunma kabiniydi, duşuydu, tuvaletleriydi. Bayağı güzel çalışmalar, eskiye nazaran güzel. Genelde aile oluyor burada ama bu bayram bayağı bir yoğunluk var. Denizi güzel, kum. Vahap Başkan çok güzel çalışıyor, çok memnunuz” ifadelerine yer verdi.

“LÜTFEN DENİZLERE VE DIŞARIYA ÇÖP ATMAYIN”
Samsun’dan ailesiyle birlikte Mersin’e gelen 8 yaşındaki Duru Uzun ise kirliliğe dikkat çekerek, “Lütfen denizlere ve dışarıya çöp atmayın. Çocuklara temiz bir dünya bırakmak istiyorsanız lütfen dışarıya çöp atmayın. Dönüştürülebilir çöpleri geri dönüşüme atın lütfen, bizleri düşünüyorsanız” diye konuştu. Minik Duru, görevlilerin sahilleri sürekli temizlediğini de belirterek, “Çalıştıkları çabalar karşısında iyilik gelmiyor. Onlar hala çöp atmaya devam ediyor” dedi. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın