Metro ihalesinin 2. aşaması yarın yapılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Mersin için vizyon projesi olarak değerlendirdiği ve Ön Yeterlilik İhalesi 9 Ekim’de yapılan Mersin Metrosu ihalesinin ikinci aşaması yarın yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak olan ihale, Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

İHALEYE 10 İSTEKLİ KATILACAK

Mezitli-3 Ocak Hafif Raylı Sistem Metro Hattının İnşaat ve Elektromekanik Sistemlerinin Temini, Montajı ve İşletmeye Alınması İşi olarak ihaleye çıkılan Metro için Ön Yeterlilik İhalesi, 9 Ekim’de Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda yapılmıştı. İhaleye yerli ve yabancı iş ortaklarının da bulunduğu birçok firmanın katılımıyla 13 teklif sunulmuştu. İhale komisyonu tarafından yapılan ayrıntılı değerlendirmelerde 9 teklif yeterli bulunurken, 4 teklif yeterli bulunmamıştı. Kamu İhale Kurumu tarafından yeniden değerlendirme yapılması için öneri verilen bir isteklinin daha katılması ile Metro ihalesinin 2. aşamasına 10 istekli davet edildi.

“BİR MEDENİYET PROJESİ, BİR SOSYAL PROJE”

Metro projesinin öneminden sık sık bahseden ve detayları paylaşan Başkan Seçer, “Akdeniz’i Mezitli ile Yenişehir’i Toroslar ile bütün bölge insanlarını raylı sistemle bir araya getirmek istiyoruz. Onun için sadece bir toplu taşıma ya da trafik problemini çözecek bir proje olarak görmüyorum. Bir medeniyet projesi, bir sosyal proje. Bu projenin devamı olarak, ikinci etapta; 9.8 kilometre, hemzemin raylı sistemle Mersin CNR EXPO Fuar Merkezinden Mersin Üniversitesi ile Mersin Üniversite Hastanesi bağlantısı ve  11.2 kilometre, hemzemin raylı sistemle Siteler’den başlayıp Kurdali, Çağdaşkent, Mersinli Ahmet Caddesi, Mersin Şehir Hastanesi ve son olarak Otogar’da neticelendireceğiz” demişti.

ÖN YETERLİLİK BAŞVURUSU YETERLİ BULUNAN FİRMALAR

Dıllıngham Constructıon Int+Kiska-Kom İnş. Ve tic. A.Ş. İş ortaklığı

Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ziver inşaat taah. Mad. Turz. Paz. San. Tic. A.Ş.

Doğuş İnş. ve Tic. A. Ş. -Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. Ortak Girişimi

SMU Engeocom LTD. + MET-GÜN İNŞ. Taah. ve Tic. A.Ş İş Ortaklığı

Şenbay Madencilik Turizm- Azer İn. Servis MMC

Alsim Alarko San. Tesisleri ve Tic. A.Ş.

Pers Yapı İnş.+ Astro Üst Yapı A.Ş. İş Ortaklığı

Nurol İnşaat ve Tic. A.Ş

Dido- Ray, Ederay, HKS Ankara İnş.- EN-EZ İnşaat ve Ardalya İş Ortaklığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir