Kılavuz: “Vatandaşlarımız büyük kahramanlık örneği sergiliyor”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekilli Olcay Kılavuz, Mersin’in Silifke, Aydıncık ve Bozyazı ilçelerinde çıkan orman yangınlarının ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu. İlk olarak Silifke ilçesinin Boğsak Mahallesi’nde başlayan yangın yerinde incelemelerde bulunan Kılavuz, sonrasında ise Aydıncık ve Bozyazı ilçelerine giderek incelemelerde bulundu. Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Kılavuz, “Yangın bölgelerinde bizleri sevindiren tek konu can kaybının olmaması, bizleri gururlandıran tek konu ise vatandaşlarımızın yangınlarla kahramanca mücadele etmesi” dedi.

Sabahın erken saatlerinde beraberinde MHP MYK Üyesi Serdar Soydan ve MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ile birlikte yangın bölgelerine giden Kılavuz burada incelemelerde bulunarak, yangında evleri zarar gören ailelere de geçmiş olsun dileklerini iletti. Bozyazı’daki yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirten Kılavuz, “Öğrendiğimiz kadarıyla Bozyazı’da yangınlar tamamen söndürülmüş durumda. Şu anda Bozyazı’da yok ancak Silifke ilçemizin Boğsak mevkii ve Aydıncık ilçemizin Pembecik mevkiinde bazı bölgelerde yangın devam ediyor. Özellikle Aydıncık ilçemizde vatandaşlarımızın yanan evleri, zarar gören bahçeleri, ahırları var. Allah cana vermesin, Allah beterinden saklasın. Büyük ve güçlü devletimiz bu yaraları sarılacaktır. Bölge halkından da Allah razı olsun. Kahraman yangın söndürme ekiplerimize yardım ederek canla başla mücadele ediyorlar. Kimisi kazmasıyla kimisi küreğiyle kahramanca mücadele ediyorlar” şeklinde konuştu.

“RÜZGARIN HIZI ÇALIŞMALARI ZORLAŞTIRIYOR”

Aydıncık ilçesi Pembecik Mahallesi’nde devam eden yangına müdahalenin genel olarak havadan yapıldığını kaydeden MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, “Burada çok şiddetli bir rüzgar var. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre saatte 50, 60 kilometre hızında bir rüzgar. O sebeple karadan çok fazla müdahale edilemiyor. Karadan müdahale edilen bölgeler var fakat, genel olarak havadan müdahale yapılıyor” ifadelerini kullandı.

“MERSİN TARİHİNİN EN BÜYÜK YANGINI”

Mersin’in birçok bölgesinde başlayan yangınların çok üzücü olduğunu vurgulayan Kılavuz, “Birçok bölgemizde başlayan yangınlar gerçekten çok üzücü ve çok kahredici. İlk olarak Bozyazı’yla başladı ve aynı anda Bozyazı’da 3 bölgede yangın çıktı. Diğer yandan Aydıncık’ta yangın çıktı. Sonrasında Silifke ilçemizin Boğsak mevkiine sıçradı yangın. Tarsus ve Mezitli Kuyuluk bölgesinde de yangınlar oldu. Tarsus, Mezitli ve Bozyazı’daki yangınlar çok şükür kontrol altına alındı ve söndürüldü. Ciğerlerimiz yanıyor eğer ki bu yangınlarda hain bir terör saldırısı varsa da bu alçaklığı yapanların ciğerleri yansın Cenab-ı Allah perişan eylesin. Tek sevincimiz yaralanmanın veya can kaybının olmaması. Bu yangınlara Mersin tarihinin en büyük yangını diyebiliriz. Yangın bölgelerinde vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Geçmiş olsun dileklerimizi iletip taleplerini dinliyoruz. Şu an Pembecik muhtarımızla beraber bölgede incelemelere devam ediyoruz. Türkiye’nin birçok bölgesinde yaşanan yangından etkilenen vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun” dedi.

Bir yanıt yazın