Gültak, Cumhuriyet’in 99’uncu yaşını kutladı

Cumhuriyet’in Kuruluşu’nun 99’uncu yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları önderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşımızı taçlandıran Cumhuriyetimizin 99’uncu yılını kutluyor; 100’üncü yaşına emin, kararlı ve sarsılmaz adımlarla ilerliyoruz” dedi.

 

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kenetlenen fedakar milletimiz, tarihte eşine az rastlanır bir mücadeleyle verdiği Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık destanı yazmıştır. 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Bu kıymetli mirası gelecek nesillere çok daha güçlü kazanımlarla teslim etmek için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi çok daha yükseklere ulaştırma mücadelemiz kararlılıkla sürecek; Atatürk’ün dediği gibi, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

 

“EBEDİYETİN İLK ASRINA 1 KALA CUMHURİYETİMİZ 99 YAŞINDA”

“Gün; Cumhuriyetimiz, vatanımız ve geleceğimiz için ortak değerlerimiz etrafında daha güçlü kenetlenme günüdür” diyen Gültak, mesajını şu sözlerle sürdürdü; “Ebediyetin ilk asrına 1 kala Cumhuriyetimiz 99 yaşına basmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kahraman Silah Arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. Onların üstün cesareti ve fedakarlığını asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; aziz ve fedakar milletimizin ortak eseri ve değeri; bağımsızlığımız, demokrasimiz, özgürlüğümüz ve egemenliğimizin sembolü Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşını tebrik ediyorum.”(Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın