Gökçel: “Servis ve minibüs esnafı tükendi”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, servis ve minibüs esnafının sorunlarını TBMM Genel Kurulunda gündeme getirdi. Servisçilerin pandemi sürecinde en mağdur olan kesimlerden biri olduğunu dile getiren Gökçel, “Servis ve minibüs esnafı tükendi” dedi.

Gökçel, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada esnafın dert küpüne döndüğünü belirterek, “Geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet Halk Partisi olarak Karabük’te vatandaşlarımızla bir araya geldik. Tüm Türkiye’de, Mersin’de ve Karabük’te, gittiğimiz her yerde esnaf dert küpü, esnafımızın tamamı devletten destek alamadıklarını haykırıyorlar” dedi.

“SERVİSÇİ KONTAK AÇMADI ANCAK VERGİ ÖDEMEYE DEVAM EDİYOR”
Konuşmasında pandemi sürecinde en çok mağdur olan sektörlerden birinin servis ve minibüs esnafı olduğunu belirten Gökçel, “Servisçilerimiz bu dönemde en mağdur olan sektörlerden biri. Servisçilerimiz okullar kapalı olduğu için çalışamıyorlar, arabaları bağlı ancak tüm vergilerini ödemeye devam ediyorlar. On üç aydır kontak açmamış esnafımız var, bir kuruş geliri yok, araç hareket etmemiş, araç muayene süreleri doldu, yeni muayene yaptıracak, ücretini ödeyemiyor” diye konuştu. CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, AK Parti’nin esnafın mağduriyetini görmediğinin altını çizdi. Servisçi esnafı için yeni bir destek paketi açıklanması gerektiğini ifade eden Gökçel, “AK Parti, esnafın halini görmezden geliyor. Esnafı tükettiniz, esnaf nefes alamıyor. Servisçi esnafımız başta olmak üzere, derhal, esnafımız için gerçekçi bir destek paketi açıklanmalıdır” diye sözlerini noktaladı. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın