Esnaf ve vatandaşların yoğun talebi üzerine bölgeye özel banka şubeleri de açılacak

Her gün binlerce insanın alışveriş yapmak için tercih ettiği Şevket Sümer Mahallesi 141 ve 142. Cadde üzerinde hizmet veren esnafı ziyaret eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, mahalleye kazandırılan Ziraat Bankası şubesinin ardından oluşan talep üzerine, bölgede özel banka şubelerinin açılması için de yetkililerle görüştüğünü belirtti.

 

Sıcak ve bunaltıcı havaya rağmen hafta içinde olduğu gibi hafta sonları da ara vermeden mahalle buluşmaları gerçekleştiren Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Şevket Sümer Mahallesi’nde faaliyet gösteren esnafı ziyaret etti, alışverişe çıkan vatandaşlarla sohbet etti. Ziyarete, parti yetkilileri, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri de eşlik etti. Şevket Sümer Mahallesi’nde, insan hareketliliğinin en yoğun olduğu 142. Cadde üzerine açılan Ziraat Bankası şubesi önünden başlayan ziyaretinde Gültak, alışverişe çıkan her yaştan vatandaşla da sohbet etti, hal hatırlarını sordu. Mahalleden geçen 141 ve Akdeniz Belediyesi tarafından baştan sona yenilenen 142. Cadde üzerindeki pazarcı esnafıyla bir araya gelen Gültak, dile getirilen talepleri dinledi, aktarılan sıkıntıların en kısa sürede çözümü için ilgili birim müdürlerine talimat verdi. Kahvehanelerde oturan vatandaşları da kırmayan Gültak, ikram edilen çaylar eşliğinde mahalle sakinlerini dinledi, ayrıca yakın zamanda mahalleye sunulacak bazı hizmet ve çalışmaları anlattı.

 

CADDENİN YER YER ZARAR GÖREN ZEMİNİ İLE AYDINLATMA SİSTEMİ YENİLENECEK

Mahalle esnafı, özellikle 141 ve 142. Cadde üzerinde zamanla bozulan zeminin ve zarar gören aydınlatma sisteminin yenilenmesi talebini dile getirdi. Gültak, aydınlatma sistemindeki arızaların giderilmesi için ilgili kurumla görüşeceğini; caddenin zemin yenileme çalışmaları için de belediye ekiplerinin en kısa zamanda harekete geçeceğini anlattı.

 

VATANDAŞLAR, YENİ BANKA ŞUBELERİNİN AÇILMASINI İSTEDİ

Sohbet ettiği esnaf ve vatandaşlar, özellikle Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın girişimleri sonucu mahallelerine kazandırılan Ziraat Bankası şubesinden duydukları memnuniyeti dile getirirdi.Gültak, yaşanan talep nedeniyle, aynı bölgede özel banka şubelerinin de açılması ve hizmet vermesi için yetkililerle görüşmelerinin devam ettiğini ve kısa süre içinde olumlu sonuçlar beklediğini aktardı.

 

GENÇLERE, ETÜT MERKEZİ VE AKADEMİ EĞİTİM SETİ HATIRLATMASI

Mahalleyi ziyareti sırasında etrafını saran çocuklar ve gençlerle de yakından ilgilenenGültak;belediyenin, Metropol Gökdelen binasında ücretsiz üniversite hazırlık kursu verdiği etüt merkezine gelmeleri; ayrıca kapsamlı bir eğitim portalı olan akademi eğitim setinden faydalanmaları için tavsiyede bulundu.Gültak, mahallede bulunan Yılmaz Güney Gençlik Merkezi yenileme projesinin yakında biteceği müjdesini de vererek, tesisteki yarı olimpik yüzme havuzundan mahalleli çocuklar ve gençlerin faydalanacağını söyledi. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın