Başkan Sezer: “1000 yiğit nefer ile 1000 adet fidan dikeceğiz”

Mersin’in Aydıncık İlçesinde başlayan orman yangını haberini alır almaz bölgeye giden Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Murat Sezer, bölgede incelemelerde bulundu. Yangın bölgesinde evi veya serası zarar gören köylülere geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı olarak gerekli desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Sezer, “Bozyazı, Tarsus ve Aydıncık ilçelerimizde çıkan orman yangınını kontrol altına almak için devletimizin tüm kurumları seferber olmuş ancak ihtiyaç duyulması halinde Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı olarak gerekli destekleri vermeye hazır olduğumuzu bildiririz” şeklinde konuştu.

Yangının kontrol altına alındıktan sonra bölgeyi yeniden ağaçlandıracaklarının altını çizen Sezer, “Orman yangını kontrol altına alınıp soğutma çalışmaları bittikten sonra yangında zarar gören Ormanlarımızı tekrar eski haline döndürebilmek için devletimizin izni liderimizin emri doğrultusunda Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığı olarak 1000 yiğit nefer ile 1000 adet fidan dikimi sözünü şimdiden verdiğimizi belirtiyoruz. Geleceğimiz olan ormanları korumak için üzerimize düşen her vazifeyi yapmaya hazırız” dedi.

Mersin’in Aydıncık ilçesi Pembecik Mahallesinde 15 Temmuz 2021 tarihinde aynı bölgede yangın çıkmış ve birçok ilden gelen takviye ekiplerin çalışması sonucu yangın 2 gün sonra kontrol altına alınabilmişti. Mersin Ülkü Ocakları Başkanlığı o tarihte de yangın bölgesine giderek bölgede çalışan görevlilere su ve kumanya başta olmak üzere çeşitli gıda malzemeleri yardımında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir