Akdenizli kadınlar Mut ve Silifke’yi gezdi

Akdeniz Belediyesi’nin düzenlediği ‘Anne-Kız Projesi’ kapsamında, ilçede yaşayan ailelere yönelik kültür gezileri devam ediyor. Anneler Günü’nde, Gaziantep’in tarihi, turistik ve kültürel mekanlarını ziyaret eden Akdenizli anneler ile kızları, bu kez de Mut ve Silifke’yi gezerek gönüllerince bir gün geçirdiler.

 

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün hayata kattığı ‘Anne-Kız Projesi’ kapsamında; anneler ile kızları, Mut ve Silifke’nin tarihi, kültürel ve turistik yerlerini gezme imkanı buldu. Gülnar-Mut yolu üzerinde bulunan Zeynel Abidin Türbesi’ni ziyaret edip dualar okuyan anneler ile kızları, Mut’un Yerköprü Şelalesi’nin güzelliğine tanıklık etti, dönüş yolunda da Silifke Kızkalesi’nde bol bol fotoğrafları çektirdi.

 

AKDENİZLİ ANNELER İLE KIZLARINDAN TEŞEKKÜR

Geziye katılan Akdenizli anneler ile kızları, Mersin’in farklı ilçelerini; tarihi, turistik, kültürel zenginlik ve güzelliklerini gördüklerini ifade ederek, kendilerine bu imkânı sağlayan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile gezi boyunca onlara eşlik ederek yardımcı olan belediye personeline teşekkür ettiler.

 

HER CUMARTESİ GÜNÜ FARKLI GRUPLAR GEZİLERE KATILIYOR

Her hafta cumartesi günü düzenlenen ve 60 kişiden oluşan geziler kapsamında, Mersin’de yaşayıp da kenti tanımayan, hayatında hiç denize veya ilçe dışına çıkmamış Akdenizli kadınlar ile kızları, en doğusundan en batısına kadar Mersin’in tarihi ve kültürel değere sahip turistik yerlerini gezme ve tanıma imkanı buluyor.  Gezilerde ayrıca, Akdeniz Belediyesi’nde görevli uzmanlar da kadınlar ile kızlarına rehberlik ederken, konukların kumanyaları da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından karşılanıyor.  (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın