Akdeniz’inihtiyaç duyulan yollarında soğuk asfalt çalışmaları hız kazandı

Akdeniz ilçesine ilk kez sıcak ve soğuk asfalt üretecek son teknolojiye sahip plent kazandıran Akdeniz Belediyesi, ihtiyaç duyan kırsal mahallelerin yollarında sathi kaplama (soğuk asfalt) çalışmalarına hızlı başladı. Fen işleri ekiplerinin, merkez mahallelerde kaldırım ve kilit taşı tamiri de sürüyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü, son teknolojiye sahip aracın kurum envanterine kazandırılmasıyla, ihtiyaç duyan kırsal mahallelerin sokaklarında sathi kaplama çalışmalarına hız verdi. İlçeye ilk kez kazandırılan ve soğuk asfalt serimi yapan araç eşliğinde ekipler, onlarca sokakta çalışma gerçekleştirdi, üreticilerin ve sürücülerin ulaşımını ve gündelik hayatını kolaylaştırdı.

SOĞUK ASFALT DÖKÜLÜYOR, KİLİT TAŞI VE KALDIRIMLAR YENİLENİYOR

Kısa süre içinde birçok farklı mahallede onlarca tarım yoluna müdahale eden ve kilometrelerce soğuk asfalt döken ekipler, Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi 31175 sokakta, Adanalıoğlu ile Atalar arasında, Köselerli Mahallesi’nde, Çilek Mahallesi 6367 ve 63109 sokaklarda soğuk asfalt serimi gerçekleştirdi. Ekipler, Kazanlı’da yeni yol açma çalışması da yaptı.Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; kırsal bölgelerde hız verdiği soğuk asfalt seriminin yanısıra; kent merkezinde bulunan Mahmudiye, Nusratiye, Kiremithane ve Şevket Sümermahallelerinin muhtelif sokakları ile 23 Evler Parkı’nda kaldırım ve kilit taşı tamir çalışmasıgerçekleştirdi. Ekipler, Şevket Sümer Mahallesi’nde bulunan anaokulunun bahçesini de kilittaşları ile yeniledi.(Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın