Akdeniz Belediyesi, Mersin’e gelen depremzedeleri ağırlıyor

Akdeniz Belediyesi’nin, depremzede vatandaşlar için hazırladığı barınma yerlerine yerleşimler başladı. Yaşadıkları kentlerden ayrılıp Mersin’e gelen deprem mağduru yüzlerce vatandaş ekiplerce karşılanıyor, mahalle kültür ve sanat evlerine yerleştirilip ağırlanıyor. Burada da kendilerine yemek, su ve sıcak içecek ikram ediliyor. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, depremzede vatandaşların ağırlandığı kültür evlerini ziyaret etti, afetzede vatandaşların acısını paylaştı, moral vermeye çalıştı. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki yıkıcı depremler sonucu mağdur olan afetzede vatandaşlara kapılarını sonuna kadar açan Akdeniz Belediyesi, kurum envanterinde bulunan servis araçları, otobüsler veya kendi imkânlarıyla Hatay ve Gaziantep’ten Mersin’e gelen yüzlerce depremzede vatandaş, belediyeye ait 12 Kültür ve Sanat Evi’nde ağırlıyor. Belediye personeli, merkez binaya gelen afetzede vatandaşlara da yardımcı olup yol gösteriyor, konaklayacakları yere ulaşımını sağlıyor.

TEMEL İHTİYAÇ MALZEMELERİ DE KARŞILANIYOR

Felaketin vurduğu vatandaşların yatak, yorgan, battaniye, çarşaf, nevresim, giyecek, ayakkabı ve soba gibi temel ihtiyaçları da belediye ekipleri tarafından konakladıkları bu yerlerde karşılanıyor. Örnek bir imece sergileyen hayırsever iş insanları ve vatandaşların destekleri de aralıksız devam ediyor.

VATANDAŞLAR DA EVLERİNDEN YEMEK VE İHTİYAÇ MALZEMESİ GETİRİYOR

Büyük bir dayanışma örneği ile ilk günden itibaren yardım kampanyasını sürdüren Akdeniz Belediyesi ekipleri, deprem bölgesinde yaşamaya devam eden vatandaşların yanı sıra kente göç edenler için başta gıda, su, giysi, ısıtıcı olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerini toplayıp afetzedelere ulaştırmaya devam ediyor. Depremzede vatandaşların ağırlandığı mahalle kültür evlerinin civarında ikamet eden vatandaşlar da kendi pişirdikleri yemeklerin yanı sıra, battaniye, havlu ve giysi gibi temel ihtiyaçları getirip görevlilere teslim ediyor. Yaşadıkları şoku atlatmaya çalışan deprem mağduru vatandaşlar, kendilerine bu imkânı sağlayan Akdeniz Belediyesi’ne ve gece gündüz demeden yardımcı olan personele teşekkür etti.

GÜLTAK; “MİLLET OLARAK KENETLENECEĞİZ, YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, depremzede vatandaşların ağırlandığı kültür ve sanat evlerini ziyaret etti, afetten etkilenen vatandaşların acısını paylaşıp, onlara moral vermeye çalıştı. Gültak; “Maalesef ülkemiz, tarihte görülmemiş bir afetle karşı karşıya kalmıştır. Deprem, ülkemizin kaçamayacağımız bir gerçeği ne yazık ki. İnşallah tüm bu acıların ve zorlukların üstesinden de elbirliğiyle kalkacağız. Millet olarak kenetlenmemizin, birlik olmamızın zamanıdır. Siz değerli vatandaşlarımız için elimizden gelen her türlü imkânı hizmetinize sunmaya devam edeceğiz. Başımızın üstünde yeriniz var. Biz güçlü bir milletiz. Ülke olarak en kısa zamanda yaralarımızı, acılarımızı hep birlikte saracağız” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın