Akdeniz Belediyesi, köpek kulübeleri, kedi yuvaları ve kuş evleri dağıttı

Akdeniz Belediyesi, aşırı soğuk havalar başlamadan önce, sokakta yaşayan canlara ulaştırılmak üzere 120 kilo mama ile birlikte 55 kedi evi, 15 köpek kulübesi ve 22 adet kuş evini hayvan severlere ulaştırdı.

Mersin’de, ilk kez sokak hayvanlarını kısırlaştırma kliniğini açarak hizmete sunan, sokakta yaşayan sahipsiz canlar için birçok noktaya beslenme noktaları kurup buralara mama yerleştiren Akdeniz Belediyesi, hayvan severlere de destek oluyor. Hayvan dostu Akdeniz Belediyesi tarafından Mersin’de ilk kez açılan ve Millet Bahçesi sahil etabı içinde hizmet veren ‘Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma Kliniği’ önünde gerçekleşen buluşmaya hayvan severler büyük ilgi gösterdi.

120 KİLO MAMA, 55 KEDİ EVİ, 22 KUŞ EVİ, 15 KÖPEK KULÜBESİ

Akdeniz Belediyesi’nin 2 yıldır aralıksız gerçekleştirdiği, Başkan Yardımcısı Yusuf Duman’ın da katıldığı etkinlikte, son olarak hayvan severlere; 120 kilo köpek maması, 55 adet kedi evi, 22 adet kuş evi ile 15 adet köpek kulübesi dağıtıldı. Hayvan severlere ulaştırılan onlarca kedi ve köpek yuvası ile kuş evleri, park ve bahçeler müdürlüğüne bağlı personel tarafından, tamamen geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak üretildi. Hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Akdeniz Belediyesi’ne ve kendisi de bir hayvan dostu olan Mustafa Gültak’a teşekkür eden hayvan severler, aldıkları yuvaları evlerinin bahçesine veya sokaklarını mesken edinen sahipsiz canlar için aldıklarını dile getirdiler.  (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın