Akdeniz Belediyesi fen işleri ekipleri aralıksız hizmet veriyor

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez-kırsal ayırımı yapmadan ihtiyaç duyan her mahallede asfalt yama, kaldırım, kilitli parke taşı ve bordür yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, ihtiyaç duyan mahalle evleri, muhtarlıklar ve türbelerin tadilat ve boya işlerini de gerçekleştiriyor.

 

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, sıcak havalara rağmen hazırladığı plan ve program kapsamında ilçeye bağlı mahallelere hizmet vermeye, vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmaya devam ediyor. Aralıksız hizmet veren fen işleri ekipleri, Bahçe, Güneş, Nusratiye, Üçocak ve Hal Mahallesi’nin muhtelif sokaklarında kilitli parke taşı ve kaldırım tamiratı çalışması yaptı.

 

TARİHİ BİNANIN ETRAFI KAPATILDI, KISIRLAŞTIRMA KLİNİĞİNİN BOYASI YENİLENDİ

Huzurkent Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Büstü ve çevre duvarını da boyayıp yenileyen ekipler, Çankaya Mahallesi’nde, vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla koruma altındaki tarihi bir binanın, özellikle küçük çocuklar için tehlike arz eden açık yerlerini kapattı. Millet Bahçesi’nde yer alan sokak hayvanlarını kısırlaştırma kliniğinin dış cephesini boyayan ekipler, Müftü Deresi Yürüyüş Yolu üzerinde bank, kamelya ve kulübe boyama çalışması gerçekleştirdi.

 

HİZMET ARAÇLARI VE ÇÖP KONTEYNIRLARI TAMİR EDİLİYOR

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ayrıca, Nusratiye Mahalle Muhtarlığı’na yapılan platform merdiven basamaklarını boyadı, Nebi Eyyubi Türbesi’nin jiletli tel montajını yaptı. Huzurkent Mahalle Evi’nin çevre duvarları ile demir aksamını boyayan ekipler, Çay Mahallesi Spor Tesisi’nde kaynak işleri gerçekleştirdi. Turgutreis Mahalle Evi’nin iç kısmında boya çalışması da yapan fen işleri ekipleri, belediyenin teknik hizmet birimleri atölyesinde de çöp konteyner tamiratı ve araçların kaynak işlerini gerçekleştirip belediye bütçesine katkı sağlıyor. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın